Magdalena Łuszczak
Gabinet Premium

W trosce o zdrowe serce

Inicjatorem kampanii „Żyć zdrowym życiem” jest KRKA Polska. Początkowo akcja koncentrowała się na problemach zdrowia psychicznego, obecnie poszerzona została o zagadnienia kardiologiczne.

Następstwa chorób układu krążenia odpowiadają za około 50% zgonów w Polsce (według Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego). Ponad 30% osób dorosłych ma nadciśnienie, z czego tylko niewielki odsetek (blisko 10%!) leczy się systematycznie. Dzieje się tak, gdyż wielu Polaków sądzi, że to jeszcze „nic takiego”. Tymczasem może być to wstęp do ciężkich, tragicznych w skutkach chorób.

Na stronie www.zyczdrowymzyciem.plw dziale „W trosce o zdrowe serce” znajduje się wiele porad, dotyczących postępowania przy nawet niewielkim nadciśnieniu lub zapobieganiu miażdżycy. Można dowiedzieć się np.: * co to jest cholesterol; * do czego służą i jak działają niektóre leki, np. statyny; * jak zmienić styl życia na zdrowszy dla serca. Strona będzie systematycznie wzbogacana o nowe informacje.

„W trosce o zdrowe serce” to nie tylko wiadomości medyczne przygotowane w sposób dostępny dla pacjenta, ale także ciekawostki i praktyczne rady. Tu przeczytamy, ile kalorii i złego cholesterolu ma np. pączek oraz jak długo trzeba spacerować czy jeździć na rowerze, żeby je spalić. Na stronie zawarte są także informacje o wskaźnikach glikemicznych poszczególnych potraw. Www.zyczdrowymzyciem.pl przestrzega przed chorobami układu krążenia. Proponuje jak im zapobiegać i skutecznie je leczy Kardiologiczna strona internetowa dopiero wystartowała, ale niebawem będzie można za jej pośrednictwem porozmawiać o zdrowiu na forum internetowym czy zadać pytanie specjaliście dzięki poradni on-line.

autor: Dobry Dietetyk (MN)

Przeczytaj inne porady z tej kategorii

Słodko-gorzka choroba

Cukrzycę znano już w pierwszym stuleciu naszej ery pod grecką nazwą dibetes melitus, co dosłownie oznacza słodkie przenikanie. Hindusi ponad 2000 lat temu rozpoznawali tę ...

czytaj więcej

Pomiar glikemii

Czerw 25, 2014 Choroby metaboliczne

Do rozpoznania cukrzycy i okresowej jej kontroli niezbędne jest badanie glukozy we krwi metodą laboratoryjną. Natomiast glukometry służą jedynie do samokontroli – po wcześniejszym jej ...

czytaj więcej
POKAŻ